Originální kuchyň levně

Martina Nováková | 24.01.2019 | Blog

KREDENCE - moderní kuchyň levně

Nebaví vás fádní barvy kuchyní či nudné odstíny dřeva, které má každý? Chcete být originální, ale máte obavu, že se váš vkus časem změní?

Nebojte se experimentovat, odměnou vám bude skvělý pocit a obdiv vašich hostů. Díky použitým kuchyním z našeho bazaru vás realizace nebude stát veškeré vaše úspory a budete tak mít více prostoru k vyladění celé místnosti.

V první řadě si vytvořte plán a představu, jak by měla vaše nová kuchyňská linka vypadat a jaké prvky by neměla postrádat. Chcete-li uspořit a předejít pocitu zmaru, až budete chtít design časem obměnit, zvažte, v jakých částech kuchyně je vhodné experimentovat a kde se raději držet při zemi.

Výrazné nápady si dovolte realizovat raději tam, kde je možná nenákladná výměna dílů. Nebo zaměřte svou fantazii na detaily. Osobní vkus projevte bez obav i při výběru designových doplňků. Podívejte se i na náš článek s galerií kuchyní pro inspiraci na rok 2019.

Korpus skříněk

Boky, záda, stropy a dna skříněk, to jsou části kuchyňské linky, které jen tak snadno nevyměníte, a to ještě obtížněji, pokud je kuchyň vyráběná na míru. Dobře proto zvažte vnitřní a především vnější odstín dřeva či barvu.

Větší pozornost při výběru odstínu věnujte vnějším bokům, které působí dominantně hlavně u vysokých kuchyňských skříní či zádům u skříněk umístěných do prostoru.

Pracovní deska

Můžete si sice vybírat z mnoha odstínů laminátu, umělého kamene, přírodního dřeva nebo přírodního kamene, ale pracovní deska je jednou z finančně nákladnějších a hlavně výraznějších součástí kuchyňské linky.

Proto vybírejte odstín desky nejen s ohledem na ostatní barvy či odstíny dřeva linky, ale myslete i na praktičnost – odolnost oděru a snadnou údržbu.

Velké elektrospotřebiče

Dalším dominantním prvkem, který úplně snadno nevyměníte, jsou zajisté vestavné elektrospotřebiče – trouba, sporák, digestoř, mikrovlnka, myčka a lednice.

Chcete-li kuchyň například ve stylu Provence, skandinávském či retro, výběrem designových spotřebičů tento styl výrazně podpoříte.

Dvířka

Obměna dvířek kuchyňské linky, už není až tak nereálnou záležitostí. Proto můžete klidně pustit uzdu své fantazie při výběru čílek menších zásuvek či horních skříněk.

Pouze si dejte pozor na obměnu „na dvakrát“, protože odstíny dřeva a někdy i fólie se mohou dodávka od dodávky lišit.

Doplňky

Mezi doplňky, které dodají vaší kuchyni osobitost, a jejich obměna vás nebude tolik mrzet, můžete zařadit například malé elektrospotřebiče – varnou konvici či designový kávovar, barové židličky, úchytky (máte-li je), mísu na ovoce apod.

Vodovodní baterie je často používána a bývá na očích. Vyplatí se tedy zvolit takovou baterii, která bude ladit s celkovým konceptem kuchyně.

Nádobí, které se hodí ke stylu kuchyně, také utváří celkový dojem z kuchyně. Pokud sjednotíte celý jídelní servis vč. šálků a konvičky, určitě neuděláte chybu.

Textil je také důležitou součástí kuchyně a lze díky němu celou místnost zútulnit. Můžete přidat koberec, sjednotit styl utěrek a ručníků nebo přidat zajímavou zástěru.

Osvětlení

Upravte osvětlení ve vaší kuchyni. Vyměňte žárovky a přizpůsobte svítidla stylu kuchyně. Pokud ještě přidáte stylovou lampu nebo jiný světelný prvek (např. zajímavý světelný nápis), dotvoříte tak celkovou atmosféru místnosti. Pomoci může i osvětlení pracovní plochy, které je připevněné ke spodní části závěsných skříněk.

Nemůžete si stále vybrat svou vysněnou kuchyňskou linku a výroba na míru by přesáhla váš rozpočet? Navštivte náš bazar kuchyní v Českých Budějovicích a svou originální kuchyň si vyberte a dále nechte upravit dle vašich představ.

Věřte, že taková volba vás nebude mrzet a současně neohrozí ani váš rozpočet.