Naplánujte si stylovou kuchyň svépomocí

Martina Nováková | 05.12.2018 | Blog

KREDENCE - Plánovaní kuchyně

Přáli byste si, aby vaše kuchyně byla odrazem vašeho vkusu, ale nechcete dát za ni majlant? Řešíte jak postupovat, abyste zbytečně neudělali chybu nebo neučinili špatné rozhodnutí? Rádi vám s plánováním pomůžeme, a proto vám přinášíme těchto pár užitečných tipů.

Ať vybíráte kuchyň do nového domu či bytu, nebo zařizujete chalupu po rekonstrukci, vždy je dobré vše pečlivě naplánovat tak, abyste se svou volbou byli dlouhodobě spokojeni. Díky jasné představě, dobrému plánu a kvalitnímu zpracování kuchyňské linky budete mít vše přesně dle vašich požadavků.

Zachovejte styl domu nebo bytu

Chcete, aby exteriér i interiér domu působil celistvě? Uvědomte si, v jakém stylu je postavený dům. Máte-li klasickou vesnickou chalupu a toužíte po kuchyni ve vysokém lesku, věřte, že vaši hosté mohou být lehce zmateni. Jednotný by měl být nejen styl domu a jednotlivých místností, ale i použité materiály a detaily. Vše by mělo opticky i povrchově ladit.

Slaďte interiér

Je vaše kuchyňská linka součástí spojeného obytného prostoru? Dobře zvažte, zda se vám vybraný styl hodí i k vybranému nábytku do obýváku a jídelny. Přeci jen kuchyňský nábytek bývá dominantnější záležitostí celého interiéru a obtížněji se vyměňuje.

Díky sjednocení podlahy v celém prostoru vhodnou podlahovou krytinou se vyhnete přechodovým lištám a vše bude přirozeně propojené.

Vytvořte VISION BOARD

Vyhledejte si inspiraci v časopisech nebo na internetu, a vytvořte si představu, díky které zjistíte, jak se dané prvky k sobě hodí. Ukládejte si obrázky do mobilu. Vytrhávejte stránky z časopisů. Vytvořte si jednoduše soubor s obrázky kuchyní, které se vám líbí a poskládejte je vedle sebe. Nezapomeňte i na detaily jako je třeba nádobí nebo dekorace. Díky této tabuli nápadů si utvoříte jasnější představu o celém konceptu.

Grafický návrh

Nedokážete si vybranou kuchyň představit u vás doma? Nechte si vypracovat grafický návrh, který vám ve vaší volbě udělá jasno. Nebo si kuchyň v měřítku sami načrtněte na papír. Zkusit můžete i online plánovače kuchyní, u kterých je ovšem obtížnější trefit se do konkrétního prostoru a rozměrů linek.

Stanovte si rozpočet

Pečlivě zvažte i finanční stránku nákupu nové kuchyně včetně spotřebičů a montáže. Pokud máte omezenější rozpočet, rozmyslete si, kde můžete ze svých nároků případně slevit a celkově ušetřit. Doporučujeme také počítat i s 10% rezervou k rozpočtu na nečekané výdaje, které se běžně u podobných akcí objevují.

Jedním ze způsobů, jak levně získat kuchyňskou linku i se spotřebiči, je nákup použité kuchyně. Získáte tak kvalitní kuchyň, která nezruinuje vaší peněženku. Koukněte se na naší nabídku použitých kuchyní z Německa.

Navštivte showroom

Až budete mít svůj VISION BOARD hotový a rozpočet stanovený, přijďte si vybrat do našeho showroomu, kde najdete více než 40 modelů kuchyní za skvělé ceny, které stále doplňujeme. Součástí našich kuchyní jsou i spotřebiče s tříměsíční zárukou. Ačkoliv se jedná o použité kuchyně s danými rozměry, můžete si často skříňky nebo spotřebiče upravit dle vašeho konceptu. Potřebujete-li pomoct s dopravou nebo montáží, rádi to pro vás zařídíme.

Tip na závěr: Pohrajte si s doplňky

Různé doplňky či dekorace vaší kuchyň doladí do detailu a zútulní. Popřemýšlejte kam umístit např. zajímavý květináč na bylinky, držák na kuchyňské náčiní nebo jak barevně sladit kuchyňský textil apod. Právě tyto a jiné maličkosti dodají vaší kuchyni jedinečný vzhled a podtrhnou celkový charakter vašeho domu nebo bytu.