Inspirace kuchyně 2019

Martina Nováková | 17.12.2018 | Blog

Kuchyň je jednou z nejdůležitějších místností každého domu nebo bytu. Obzvlášť to platí, když je plná lednička. 😉 Z průzkumu mezi 27 000 lidmi z 22 zemí světa z roku 2015 vyplývá, že průměrně lidé stráví vařením přibližně 6,5 hodin týdně. Pokud je spojená kuchyň s jídelnou nebo obývacím pokojem a schází se v ní celá rodina, tak se strávený čas v prostoru kuchyně ještě prodlužuje. Dle zmíněného průzkumu, polovina dotázaných lidí vaří čistě pro radost alespoň jednou týdně.

Proto je důležité vybrat si tu správnou kuchyň, která bude splňovat všechny vaše požadavky a budete se v ní cítit co nejlépe. Každému vyhovuje něco jiného a každý prostor je jedinečný. Je třeba se tedy rozhodnout pro správnou barvu, design, uspořádání, umístění spotřebičů atd. Hlavně ale záleží na celkovém pocitu z vybrané kuchyně a na tom, jak zapadá do konkrétního místa.

33 kuchyňských linek, nápadů a tipů

V tomto článku vám ukážeme nejrůznější kuchyně pro vaši inspiraci. Nejedná se ovšem o použité kuchyně z našeho bazaru, ale výběr zajímavých řešení, na které jsme narazili a chtěli jsme se o ně podělit.

Můžete si prohlédnout různě řešené kuchyňské linky v klasických i netradičních pojetích. Přidali jsme i různé tipy a vychytávky, které také můžete zakomponovat do své kuchyně.
Podívejte se na rustikální, klasické i moderní kuchyně. Nechte se inspirovat kuchyněmi navrženými pro různé prostory a účely. Zobrazené nápady často nevyžadují velké finanční obnosy, ale spíše správné vyřešení prostoru.

Pokud právě řešíte novou kuchyň, možná vás bude zajímat i jak si naplánovat celou kuchyňskou linku. Na našem blogu naleznete článek s názvem Naplánujte si stylovou kuchyň svépomocí, který by vám mohl pomoci.

TIP NAVÍC: Rozsviťte svou kuchyň

Správně nasvícená kuchyň je důležitá jak z estetického, tak praktického hlediska. Přes den je nutný dostatek denního světla, ale jakmile je čas v kuchyni rozsvítit, měli byste také myslet na dostatečný tok světla z různých úhlů pro různé potřeby. Zařizujete-li svou kuchyň, zajímavě řešené osvětlení přidá vaší kuchyňské lince další designové body navíc. Zaměřte se tedy nejenom na dostatečné osvětlení pracovních ploch, ale také na samotný vzhled světla. Zajímavá světla můžete vidět i v našich inspirativních fotografiích.

Galerie kuchyní pro vaší inspiraci